Akutní hrozba exekuce - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den,
dostal sem se do dost nepříjemné situace, kde mi hrozí exekuce ze tří stran.
Kam se obrátit co dělat.
Děkuji předem za odpověd

Zdravím Vás, nejlepší je dluhy uhradit. Pokud na to nemáte a chcete dluhy v plné výši uhradit, část uhraďte a na zbytku si dohodněte splátkové kalendáře, které je nutné dodržet. Pokud není možné ani to, je nutné zauvažovat, zda nebude nejlepší podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Je však třeba mít na mysli, že ze svých příjmů musíte uhradit alespoň 30% pohledávek nezajištěných věřitelů + odměnu insolvenčního správce v celkové výši 65.340,- Kč za 60 měsíců. Jako přílohu k insolvenčnímu návrhu je nutné doložit seznam závazků, seznam majetku, seznam zaměstnanců, prohlášení o podnikání a dále i listiny dokládající vznik a aktuální výši Vašich závazků. Závěrem dodávám, že pokud máte zajištěného věřitele (hypotéka, leasing), tak předmět zajištění (nemovitost, automobil) může být a nejspíš i bude v průběhu insolvenčního řízení zpeněžen insolvenčním správcem a z výtěžku předmětu zajištění bude uspokojena pohledávka zajištěného věřitele. I tuto skutečnost je třeba mít na paměti. Pokud dlužíte a ve věci jsou již vydána pravomocná a vykonatelná rozhodnutí, tak se s tím již mnoho krom výše uvedeného skutečně dělat nedá a nemá smysl zbytečně vyhazovat peníze, které byl mohly být použity na úhradu dluhů.