Exekuce, regulační poplatek hospitalizace - vrácení vymáhaných peněz exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
exekučně je mi vymáhán regulační poplatek za hospitalizaci v PL z prosince roku 2011 kdy už poplatek činil 100 Kč/den (uvedeno i v původní faktuře), exekuci splácím pravidelně každý měsíc a až teď jsem se dočetla že vlastně není možné vymáhat něco co bylo uznáno jako protiústavní.
Je nějaká šance se proti takové exekuci bránit? Popřípadě už zaplacené peníze získat zpět?
Děkuji za odpověď a radu jak postupovat.

Zdravím Vás, mám za to, že Vás zklamu. Pokud dluh vznikl v době, kdy byly regulační poplatky řádně vymáhány, neboť byly upraveny právem, jedná se o dluh, který je nutné dle mého názoru uhradit. Kolem regulačních poplatků bylo rušno již v době jejich zavedení a před jejich zavedením Ústavní soud jejich rozpor s Ústavním pořádkem ČR neshledal, proto bych tuto exekuci raději uhradila a nevynakládala bych nemalé prostředky na úhradu právních služeb s nejistým výsledkem.