Jak získat vedlejší pozemek v exekuci do vlastnictví - vydražení v exekuční dražbě nebo jinak?

1 odpověď

Dobrý den,
můj dotaz se týká pozemku, který sousedí s naším domem. Více než 30 let se o něj nikdo nestaral a nyní vzrostlé stromy ohrožují okolní domy. Jakou formou můžeme získat pozemek do vlastnictví?
Nyní má 4 spoluvlastníky (každý 1/4).
U jednoho ze spoluvlastníků je v katastru u pozemku zápis Zahájena exekuce. Děkuji.

Zdravím Vás, u spoluvlastníka, jehož podíl je v exekuci je nutné začít jednat se soudním exekutorem o eventuálním prodeji spoluvlastnického podílu a vyjednávat o ceně a podmínkách za jakých by byl ochoten Vám tento podíl převést do vlastnictví. U zbylých spoluvlastníků je to jednodušší, ty bude nutné kontaktovat a poté se dohodnout na případném prodeji i jejich spoluvlastnických podílů.