Dluhy bývalého manžela - jak donutit manžela aby splácel své dluhy, závazky (pracuje v zahraničí - Německo)

1 odpověď

Dobrý den,
2014 proběhl rozvod manželství, manžel měl spoustu exekucí a tak skončil v konkurzu, kdy v dražbě byl prodán náš společný dům. Prodej domu ale všechny pohledávky u věřitelů nepokryl a bývalý manžel místo splácení dluhů odešel pracovat do Německa.
Jelikož dluhy vznikly v době našeho manželství, způsobuje mi to teď problémy.
Ráda bych věděla, zda je způsob, jak bývalého manžela donutit, aby své dluhy splácel.
Děkuji předem za Vaši odpověď.
Olga

Zdravím Vás, mám za to, že způsob jak někoho přinutit, aby své dluhy dobrovolně hradil, a to zvláště za situace, kdy pracuje v zahraničí jednoduše spíše neexistuje. Je mi to líto. Kdyby dlužník pracoval v ČR, tak jeho zaměstnavatel by z jeho příjmů prováděl srážky, které by šly na úhradu dluhů, ale pokud pracuje v zahraničí tak zahraniční plátce mzdy tyto srážky ze mzdy nejspíš provádět nebude.