Věci původního majitele v nemovitosti vydražené v dražbě - jak získat věci když nový majitel znemožnil vstup do nové nemovitosti?

1 odpověď

Dobrý den,
mě a mojí manželce byl zabaven a následně v aukci vydražen dům společně s pozemkem. Nebylo nám písemně doručeno, do kdy máme vystěhovat naše věci. Když jsme věci které nám patří chtěli odvézt, narazili jsme na vyměněné zámky od nového majitelé, který nemovitost vydražil a pro věci už se tedy nemůžeme dostat.
Chci se zeptat, jestli je ještě nějaká šance, aby jsme tyto věci dostali zpět.
Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den.

Zdravím Vás, obecně platí, že původní majitel je povinen nemovitost vyklidit do 30 dní ode dne právní moci usnesení o udělení příklepu. Poté je již nutné se na odvozu svých věcí dohodnout s novým majitelem, který by Vám měl umožnit si Vaše věci odvést a pokud by již věci v nemovitosti umístěny nebyly, měl by Vám oznámit, kde tyto věci jsou. Pokud by Vám toto sděleno nebylo, je nutné se o dalším postupu v této věci poradit s advokátem, zde totiž záleží i na tom, zda a kdy se ke svým věcem dostanete a v jakém budou stavu.