Insolvence, oddlužení, osobní bankrot a dědictví, zdědění majetku, nemovitosti, bytu, domu

1 odpověď

Jsem bezdomovec v insolvenci, insolvenci splácím z důchodu.
Jak mám řešit situaci když jsem zdědil nemovitost, která není zatížená žádným dluhem?

Zdravím Vás, vezmu-li to striktně podle zákona tak v souladu s ust. § 412 odst. 1 písm. b) insovenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) platí, že majetek získaný dědictvím, darem, . , který dlužník získá v průběhu insolvenčního řízení by měl insolvenční správce zpeněžit a z výtěžku zpeněžení tohoto majetku by měli být uspokojeni věřitelé dlužníka.
V praxi je třeba toto konzultovat i s insolvenčním správcem, který i s ohledem na způsob plnění oddlužení může rozhodnout i jinak, ale vždy proto musí mít závažný důvod. Proto je nutné počítat s horší variantou a to, že tyto nemovitost bude zpeněžena insolvenčním správcem a z výtěžku zpeněžení budou uspokojeni Vaši věřitelé, což by Vám mělo pomoci v tom smyslu, že by se insolvenční řízení mohlo zkrátit a Vy byste mohl být dříve osvobozen od placení dluhů.