Pronájem bytu - majitel v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
od 2015 jsem v insolvenci. Mám dotaz, zda je možné pronajmout byt, který do insolvence nebyl zahrnut. Byt je pořízen na hypotéku, kterou za mě převzal a platí otec. Já jsem stále jeho majitelkou.
Byt dle insolvečního správce nesmím prodat.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že tento byt pronajmout můžete, pokud je Vám schváleno oddlužení. V případě konkursu by tento byt pronajímal insolvenční správce. Nicméně vězte, že příjem z pronájmu jste povinna přiznat v rámci insolvenčního řízení a proto budou i vyšší splátky pro účely oddlužení. Jen dodávám, že i příjmy z nájmu podléhají dani z příjmů, takže to konzultujte i s insolvenčním správcem, ale vždy je nutné příjem z pronájmu přiznat v rámci insolvenčního řízení.