Zrušení insolvence pro nemajetnost firmy - firma pokračuje v podnikání, obnovení vymáhání pohledávky

1 odpověď

Dobrý den,
firma měla nezaplacené závazky v 2008. Probíhala insolvence, ta byla ukončena pro nedostatek majetku firmy. Jak je možné, že firma může dál pokračovat v činnosti bez omezení? Co můžu udělat pro vymáhání mých pohledávek, i když byly přihlášeny v insolvenci?
Můžu je jako OSVČ nějak odepsat, bez toho abych si zvýšila daňový základ?

Zdravím Vás, toto není otázka úplně na mě. Je možné, že se společnost podařilo revitalizovat, ale to Vám nepovím, neboť nevím o jakou společnost se jedná a z křišťálové koule nevěštím, popřípadě tato společnost může sloužit i jiným účelům. Standardně by tato společnost měla být zrušena s likvidací a následně vymazána z obchodního rejstříku. Proč tomu tak není, to Vám nepovím.
Ohledně Vašich nevymožených pohledávek a nejlepšího postupu z hlediska daňového a účetního se obraťte na kolegyni daňovou poradkyni nebo na účetní. Já jsem právnička a nikoli účetní ani daňová poradkyně.