Exekuce na polovinu nemovitosti při nesplácení dluhů u banky

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, s partnerem máme společnou hypotéku, kterou jsme uzavírali v roce 2014.
Hypotéční smlouva je psaná na oba dva, vlastnické právo nemovitosti je tedy půl na půl. Zjistila jsem, ale, že partner má dluhy u jiné banky. Když je nebude splácet, může exekuční úřad uvalit exekuci na jeho polovinu nemovitosti? A to i přesto, že doposud má dle hypoteční smlouvy, nárok na nemovitost banka u které jsme podepsali smlouvu?
Oba tam máme psané trvalé bydliště.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano banka, u které má Váš přítel dluhy by mohla podat návrh na nařízení exekuce a pokud by exekuce byla provedena postižením nemovitosti povinného (přítelovy poloviny nemovitosti), tak by tuto nemovitost dražil daný exekutor, ale s tím, že z výtěžku prodeje polovinu nemovitosti (peněz, které by prodejem nemovitosti obdržel) by byla jako první uspokojena hypoteční banka, pokud by hypotéka předcházela exekuci, což předpokládám a banka (oprávněný) by byla uspokojena až jako druhá v pořadí.