Nesplnění 30% splacení insolvence, oddlužení, bankrotu - co se stane?

1 odpověď

Dobrý den,
můj dotaz se týká insolvence která končí v prosinci 2017. Při dosavadních platbách uspokojíme věřitele na 22,5 procent místo třiceti. Co můžeme v takové situaci dělat a co to pro nás znamená, když vyšší platby z naší strany nejsou možné? Děkujeme

Zdravím Vás, bylo by nejlepší zajistit si navýšení příjmů tak, aby oddlužení mohlo být splněno. V opačném případě Vám hrozí buď zrušení oddlužení a prohlášení konkursu nebo mírnější sankce v podobě neosvobození dlužníka od placení pohledávek, což by znamenalo, že i po skončení insolvence by po Vás mohli Vaši věřitelé pohledávky vymáhat do nesplacené výše.
Pokud však pracujete a navýšení příjmů není možné z objektivních důvodů (špatný zdravotní stav, malé či nemocné dítě), soud Vás přesto může osvobodit od placené pohledávek a rozhodnout o splnění oddlužení, ale vězte, že je to výjimka z pravidla a nikoli pravidlo samo.