Jak vyřídit insolvenci, osobní bankrot - postup, návod, příprava oddlužení

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně několika exekucí na plat na minimum. Exekuce nejsou sloučené a zatímco se jedna platí, ostatní čekají a narůstají úroky, které jsou vyšší než zaplacená částka. Z minimální mzdy už nedokážu platit na základní potřeby (nájem, strava atd.) z důvodu narození dítěte. Od poradkyně na refinancování mi bylo doporučeno zařídit insolvenci či osobní bankrot. Sám si nevím rady jak a kde něco takového zařídit. Prosím o radu. Děkuji za odpověď. Machutka Petr.

Zdravím Vás, mám za to, že v krajských městech existují bezplatné poradny při finanční tísní, kde nejen, že pracovníci těchto poraden (právníci) lidem kvalifikovaně poradí, ale rovněž těmto lidem insolvenční návrh správně sepíší a spolu se všemi povinnými přílohami rovněž i podají na soud. Přitom rovněž posoudí i to, zda daný klient splňuje zákonné podmínky pro povolení oddlužení či nikoli a pokud nikoli, tak se Vás zeptají, zda by Vám někdo z rodiny nebyl schopen finančně pomoci formou smlouvy o důchodu či darovací smlouvy.