Exekuce na člena rodiny - exekuce v místě posledního trvalého bydliště?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká je možnost, že se exekuce na mého bratra dotknou i mě, když jeho momentální trvalé bydliště je na úřadě, ale jeho poslední trvalé bydliště bylo hlášeno na adrese, kde nyní bydlím já, se svou rodinou?
Moc Vám předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, exekuce Vašeho bratra by se Vás v případě exekuce prodejem movitých věcí povinného mohla dotknout tak, že by na Vaší adresu přijel exekutor a ptal by se po bratrovi, pokud byste mu řekla, kde se bratr zdržuje, měl by odjet. Pokud by neodjel a chtěl by zabavovat věci, bylo by dobré dohledat co nejvíce dokladů a listin (smluv, faktur, dodacích a záručních listů), které by prokazovaly Vaše vlastnické právo k věcem v bytě či domě, který s rodinou obýváte. Tyto doklady Vám doporučuji úředně ověřit a následně exekutorovi předložit.