Alimenty, výživné při insolvenci - dluh

1 odpověď

Dobrý den,
prosím Vás o radu, jak mám postupovat v případě, kdy můj bývalý manžel má vyživovací povinnost vůči 2 nezletilým dětem, jejich výše byla stanovena Okresním soudem OS v Rakovníku a od roku 2015 má povolenu insolvenci Krajským soudem v Praze.
Požadované výživné od té doby ale nedochází, vznikl mi už dluh do dnešního dne 84.000 Kč.
Z jednání o insolvenčním řízení o výživném byl zápis.
Prosím Vás proto o radu, jak mám v této situaci postupovat a na koho se obrátit.

Zdravím Vás, v této věci se obraťte jak na insolvenčního správce bývalého manžela a rovněž i na Krajský soud v Praze. Při vzniku dluhu po úpadku, kterým je i dlužné výživné reálně hrozí Vašemu bývalému manželovi i zrušení oddlužení a prohlášení konkursu na jeho majetek.