Insolvence a svatba 2017 - je ručitel dluhu nová manželka, manžel?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel má insolvenci, v červnu 2017 zaplatí poslední platbu a tím pádem mu insolvence skončí. Chceme se vzít a chceme si vzít hypotéku. Víme, že jako manželům nám hypotéku minimálně 3 roky nedají. Je ale možné sepsat nějaký dluh předmanželské smlouvy, kde by bylo jasně dané, že insolvence se nevztahuje na mně (já jsem bez závazků) a tak by nám mohli hypotéku dát i dříve? Mockrát děkuji za odpověď
L. P.

Zdravím Vás, což takhle, aby hypotéku dali Vám a přítel či manžel by ji nedostal. Tomu totiž hypotéku vážně po dobu 5 let od právní moci usnesení o splnění oddlužení nikdo nedá, neboť bude mít záznam v registru dlužníků a údaje z insolvenčního rejstříku se vymazávají až po 5 letech od právní moci usnesení o splnění oddlužení.