Žádost o odpuštění penále u VZP - dluh před exekucí, exekučním vymáháním

1 odpověď

Dobrý den,
22.2.2017 jsem si převzal od VZP výkaz nedoplatků zdravotního pojištění. Do kdy to musím zaplatit, když tam není uvedeno konkretní datum, ale toto:
"Po marném uplynutí lhůty k úhradě dlužného pojistného a penále bude přistoupeno k zahájení exekučního řízení."
Chci požádat VZP o prominutí penále, ale než to VZP projedná tak může uplynout lhůta na zaplacení penále. Je možno sjednat splátkový kalendář?
Děkuji za užitečnou odpověď.

Zdravím Vás, k žádosti o prominutí penále je vhodné uhradit alespoň dlužné pojistné na zdravotním pojištění. Poté bude i vyšší šance na prominutí penále. Dle mého názoru je výkaz nedoplatků je sám o sobě exekučním titulem, na základě kterého může být exekuce nařízena.