Založení s.r.o. jako ochrana před exekutorem (ochrana majetku podnikatele pro podnikatelskou činnost)

3 odpovědi

Dobrý den.
Jsem OSVČ a mám exekuce. Otevírám si obchod se second handovým oblečením, i přesto že sídlo mam uvedene jinde než místo, kde se nachází prodejna. Obávám se návštěvy exekutora.
Je možne toto obejít tím ze založím S. R. O. a tim pádem se nemuset obávat ze mi prodejnu exekutor navštíví. Prosím o radu dekuji

Zdravím Vás, pokud by se jednalo o exekuci v souvislosti s podnikáním exekutor může navštívit jak prodejnu, tak i sídlo společnosti s ručením omezeným.

Dluhy nejsou z podnikání jsou na me jako na fyzickou osobu Tim pádem se nemusím obávat?

Zdravím Vás, pokud se jedná o Vaše osobní dluhy, je situace jednodušší, ale musíte počítat i s variantou, že exekutor může zpeněžit majetek povinného, a tedy případně i jeho podíl v s. r. o.