Insolvence, oddlužení - společný dluh rozvedených manželů

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěl bych podstoupit oddlužení, ale není mi jasné jak se bude postupovat v případě, když mám společný dluh s bývalou manželkou. Při rozvodu manželství jsme to řešili v majetkovém vypořádání manželů po rozvodu a bývalá manželka mi v současné době splácí měsíčně polovinu splátky dluhu. Ve smlouvě o úvěru jsem já jako hlavní dlužník a ona jako spoludlužník.
Můžete mi prosím poradit, jak se bude v této situaci postupovat pokud s tímto půjdu do oddlužení?
Děkuji Vegner

Zdravím Vás, mám za to, že věřitel tuto celou pohledávku přihlásí do insolvenče, neboť hlavním dlužníkem jste Vy, proto je nutné s tímto počítat a tento dluh zde uvést celý.