Kontrola exekutora, kontrola průběhu exekuce dlužníkem věřitele

1 odpověď

Mám exekuci na dvě kreditní karty od KB a protože jsem nesplácel byla nařízena exekuce, teď splácím dlužné částky trvalým příkazem z účtu a ještě mi exekutor stahuje další čásky z platu. Každý měsíc posílá banka výpisy z účtu, dost často není nic odečteno ale částka se naopak navýší a na výpisu je napsáno "za sledované období nebyly provedeny žádné transakce ovlivňující limit uvěr. účtu".
Exekutor je JUDr. M. Smékal, ptal jsem se u nich, ale nikdy mi neodpověděli. Mám právo si někde stěžovat na postup exekutora nebo jak se mám bránit.
Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, se stížností bych počkala, a to proto, že exekutor si vymožené plnění od povinného nejdříve vezme na úhradu svých nákladů a odměny, případně na část úhrady svých nákladů a odměny a zbylou část peněz poukáže oprávněnému. Na Vašem místě bych však požádala exekutora o vyčíslení celkové vymáhané částky.