Insolvence přes schválením a trestní oznámení podané věřiteli dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
21.2.2017 mám soud, kde se dozvím, zda mi byla schválena insolvence pomocí splátkového kalendáře. Bohužel dva věřitelé na mne podali trestní oznámení kvůli podezření na úvěrový podvod. V případě, že by to takto i soud vyhodnotil a potrestal mne podmíněným trestem, mohlo by to ohrozit i mou insolvenci. Můj dotaz zní, zda-li by se situace dala vyřešit tak, že by za mne třetí osoba (konkrétně otec) zaplatila tyto dvě problémové pohledávky za účelem stažení trestního oznámení? Momentálně to má policie již na stole, je tomu přidělena spisová značka a do 14 dní bych měla být předvolána k výslechu. Je v této fázi ještě možné trestní oznámení stáhnout?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud jste trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost, nemusí Vám být splátkový kalendář schválen a Váš úpadek může být řešen konkursem. Pokud by byl Váš otec ochoten tyto dva problematické závazky místo Vás uhradit, je to možné, jen je otázka, zda by nešlo o zvýhodnění dvou věřitelů na úkor věřitelů ostatních. V tomto případě nelze doporučit nic jiného než to, abyste se poradil s advokátem jak tuto situaci co nejlépe řešit. K advokátovi však s sebou vezměte i všechny listiny k problémovým závazkům. Bez znalosti listin Vám zde nemohu konkrétně odpovědět. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.