Ukončení daňové exekuce, promlčení daňové exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
měla bych dotaz k daňové exekuci manžela. V roce 1995, kdy ještě nebyl mým manželem se zapletl do jakési trestné činnosti, byl odsouzen ale dnes (14.02.2017) má trest již zahlazen. Z této doby však měl nedoplatek na DPH 1.500.000 Kč, na který byla uvalena daňová exekuce, kterou mu někdy po 2000 začali strhávat z platu.
Koncem ledna 2017 přišel dopis z FÚ, že exekuce se zcela zastavuje dle daňového řádu, par. 181 písm. i - jiný důvod. Je možné aby to bylo tím, že uplynula 20 letá lhůta, na kterou je možné maximálně prodloužit šestiletou dobu k vymožení daň. nedoplatku. (par. 160, odst. 1 daň. řádu)? Zástava na nemovitosti, která to snad prodlužuje až na 30 let, již žádná není, zanikla vloni (2016) (2016) prodejem nemovitosti. Něco se mi podařilo dohledat na internetu, ale daňový řád je tak složitá problematika a tolik pro mě nesrozumitelná a složitě napsaná, že se raději ptám zde.

Zdravím Vás, z Vašeho hlediska je lhostejné z jakého důvodu byla daňová exekuce zastavena, důležité je, že se tak stalo. Ano, zastavení daňové exekuce je z jiného důvodu, pro který nelze v exekuci pokračovat a z popsaného mám za to, že Vaše domněnka o promlčení bude správná.