Vyplacení pojistky v insolvenci - přiznat insolvenčnímu správci?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně vyplacení pojistného plnění, z pracovního úrazu. Je nutné zaslat peníze, které mi budou vyplaceny z pojistného plnění při pracovním úrazu na účet insolvenčního správce jakožto další mimořádné prostředky na splácení insolvence? Má insolvenční správce právo, mi zabavit nebo si nárokovat vyplacení odškodného za pracovní úraz nebo náhradu ušlé mzdy? Předem děkuji za zodpovězení mého dotazu.

Zdravím Vás rozhodně jste povinna tento příjem insolvenčnímu správci nahlásit a je poté na dohodě mezi Vámi a správcem jaká část příjmu bude použita na plnění splátkového kalendáře. Uvádím, že zde záleží i na míře plnění oddlužení. Pokud byste tento příjem správci nenahlásila, musela byste jej následně celý vydat správci dle ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.).