Exekuce v insolvenci zákonného zástupce dlužníka - poplatek za popelnice (svoz TKO)

5 odpovědí

Dobrý den,
po 4 letech (2013-2017) u mě zazvonil exekutor, že vymáhá částku 12.000 Kč z roku 2013 za nezaplacený poplatek za svoz TKO (popelnice) za syna.
Jsem rozvedená a žila jsem v domnění, že můj ex je tenkrát zaplatil. Problém je, že já jsem zákonný zástupce a exekutor to chce po mě. Jsem ale už 3. rokem v insolvenci. Je možné to po mě vymáhat?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud jste v insolvenci, tak exekuce může být nařízena, exekutor může vydávat exekuční příkazy, provádět lustraci Vaších majetkových poměrů, ale exekuce nemůže být provedena, takže to, že k Vám exekutor přijel bych brala za výkon exekuce, což je dle mého názoru v situaci, kdy Vám bylo schváleno oddlužení v rozporu se zákonem, a to konkrétně s ust. § 109 odst. 1 písm. c) inoslvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.).

Děkuji za odpověď, zajímá mě to proto, protože exekutor mi tvrdí, že když je exekuce na nezletilé dítě, jehož jsem zákony zástupce, tak se na to moje insolvenci nevztahuje. To je hloupost že ano?

Zdravím Vás, mám za to, že je-li dítě nezletilé tak nezletilé dítě nemůže být povinný, neboť nemá pravidelné příjmy a proto jsou povinnými jeho zákonní zástupci, v tomto případě Vy. Mám za to, že zde je to sporné, ale mám pocit, že se exekutor snaží o rozšiřující výklad zákona, aby Váš majetek mohl postihnout, ale jelikož je v insolvenci tak ví že to není možné a dle mého názoru to prostě "zkouší".

Dobře. Děkuji mockrát za odpověď

Zdravím Vás, rádo se stalo, od toho jsme tady.