Zablokování účtu před konkurzem dlužníka (právní mocí konkurzu dlužníka)

1 odpověď

Dobrý den,
dne 25.1.2017 bylo vyneseno rozhodnutí, které mi ruší oddlužení a vyhlášen konkurs firmy. Oznámení jsem si vyzvedl teprve včera (09.02.2017) (08.02.2017), t. j. 9.2.2017. Proti odsudku je možné se odvolat, což udělám.
Ale oč mi jde - jak mohl insolvenční správce nechat zablokovat účty už minulý týden, když se lze proti rozsudku ještě odvolat, tedy nenabyl právní moci?
Chápu to správně?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že je tomu tak proto, že zveřejněním usnesení o prohlášení konkursu přechází dispoziční právo k majetku dlužník na insolvenčního správce. Pokud by usnesení dosud nenabylo právní moci a odvolací lhůta stále běží, lze se proti usnesení o prohlášení konkursu odvolat.