Ručení na hypotéku domem s exekucí - lze to nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
Na náš dům je uvalena exekuce, zajímalo by mě jestli si mohu vzít hypotéku a ručit tímto domem, když tu hypotéku použiji na zaplacení toho domu, takže dům v exekuci nebude. Děkuji.

Zdravím Vás, zde záleží i na každé bance jakým způsobem má nastaveny podmínky při poskytování hypotečního úvěru. Takže tuto věc Vám doporučuji řešit přímo v bance u které o hypotéku žádáte. Bance pochopitelně vše o exekuci řekněte. Ono je rovněž významné i v jakém stadiu se nachází exekuce prodejem nemovitosti, ale to já již nevím,