Exekuce na plat, mzdu a současně bankovní účet s životním minimem - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat mám exekuce a má je i manžel doposud si manžel nechával posílat mzdu po srážkách na třetí osobu.
Budu nastupovat do práce i já po rodičovské, ale nemáme si na koho zasílat výplatu, protože už nikoho nemáme, kdybych si založila účet a chodila by nám tam výplata po srážkách exekutora, muže mě i přes to že byli provedeny srážky ze mzdy provádět srážky i s účtu když už byli provedeny v zaměstnání?
Protože nemáme třetí osobu kam by jsme si výplatu zasílali, mohu si tedy otevřít účet v bance aniž bych měla strach že přijdeme o peníze, ze kterých už byli srážky ze mzdy provedeny?

Zdravím Vás, asi Vás zklamu, exekutor můře exekuci provádět i vícero způsoby provedení exekuce současně a kombinace srážek ze mzdy a blokace účtu povinného a jeho manžela je velice častou kombinací. Proto Vám doporučuji se s Vaším budoucím zaměstnavatelem dohodnout na výplatě mzdy v hotovosti, nebo formou poštovní poukázky, tedy složenkou, popřípadě i zálohově, a to proto, aby Vám mzda či její zbytek nebyl zasílán na účet, který by exekutor zablokoval.