Životní minimum vdovy ve důchodě s insolvencí, oddlužením, osobním bankrotem

1 odpověď

Dobrý den.
Rodiče (oba v důchodu) vešli do osobního bankrotu. Pravidelně splácí dle nařízení soudu cca 3,5 roku (07/2013-02/2017) a mají splaceno více než 70% závazků.
Nyní otec v 9/2016 zemřel. Proběhlo dědictví, soud apod. Matce vznikl nárok na vdovský důchod. Veškerý "příjem" končí na účtu insolvenční správce.
V korespondenci z ČSSZ o vyplácených důchodech zasílaných na účet insolvenčního správce, je rozepsáno, kde se co posílá s odůvodněním. Je zde také popsaná částka cca 3.850 Kč která má být matce vyplacena jako životní minimum.
Insolvenční správce nyní pozůstalé matce zasílá částku v takové výši, kdy po zaplacení základních výdajů (nájem, elektrika, plyn, poplatek TV a rozhlas) ji zůstane částka cca 1.085 Kč na měsíc. Insolvenční správce se k ničemu nemá a po telefonu matku odkázal na soud.
Mohu se zeptat co můžeme udělat, aby ji byla vyplacena částka oněch 3.850 Kč?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že v tomto případě se skutečně budete muset v písemné formě obrátit na soud, kde budete muset vše soudu popsat. Soud by měl danou situaci napravit.