Koupě bytu v exekuční dražbě a nároky dodatečných věřitelů dlužníka (majitele bytu)

1 odpověď

Dobrý den,
naskytl se mi ke koupi byt, který byl cca. v listopadu 2016 koupen v exekuční dražbě. Na katastrálním úřadu jsem se dočetl, že běží 20ti denní lhůta která končí zhruba v polovině února 2017. A dle info od realitní kanceláře RK po této lhůtě bude byt "čistý".
Zajímá mě zda po výmazu exekuce z katastrálního úřadu je možné aby se přihlásil ještě nějaký věřitel který se nepřihlásil do předchozí dražby.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že byla-li již nemovitost zpeněžena v dražbě, tak by Vás již žádný věřitel povinného ohrozit neměl, neboť nemovitost změnila majitele, a to dnem právní moci usnesení o příklepu. Nemovitost tedy bude nyní již jen Vaše a měla by být tzv. "čistá". Exekucí nelze postihnout majetek jiné osoby odlišné od povinného s výjimkou majetku manžela povinného při vymáhání exekuce v souvislosti s dluhy vzniklými za trvání manželství.