Osvobození dlužníka od placení dosud neuspokojených pohledávek - platí i pro manžela, manželku dlužníka?

1 odpověď

Dobrý den,
manželovi skončila insolvence 09/2016, poslední zpráva byla soudu zaslána v 1/2017 a dnes (10.02.2017) 3.2.2017 vydal soud Usnesení o osvobození dlužníka od placení dosud neuspokojených pohledávek atd.
Toto osvobození se týká i mě - manželky? Je tam věta "Osvobození se vztahuje i na ručitele a jiné osoby, které měly vůči dlužníkovi pro tyto pohledávky právo postihu."
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás,
toto osvobození se týká výhradně dlužníka, který splnil podmínky oddlužení a z tohoto důvodu je soudem osvobozen od placení pohledávek. Pokud byste byla manželovým ručitelem, tak věřitel nemůže tuto pohledávku vymáhat po manželovi, ale po Vás ano, za předpokladu, že se nejednalo o společný insolvenční návrh manželů.