Ukončení exekuce a vliv na věřitele dlužníka - musí se věřitelé řídit rozhodnutím soudu?

1 odpověď

Dobrý den,
prošel jsem insolvencí a ta byla ukončena 06/2015. Ale dnes (02.02.2017) jsem se dozvěděl, že ze strany věřitelů došlo k ukončení až 02/2016. Jak si to mám vysvětlit? Věřitelé se nemusí řídit rozhodnutím soudu? Protože mi defakto prodloužili pětileté období na dobu téměř šestiletou, kdy bych měl být vymazán z rejstříku.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, asi Vám zcela nerozumím, co máte na mysli ukončením insolvence, je to usnesení o splnění oddlužení ano či ne. Druhá věc je co se stalo v únoru 2016, jaké bylo vydáno rozhodnutí? Kdy bylo vydáno usnesení, kterým jste byl osvobozen od placení zbytku pohledávek soudem, . Popřípadě mi můžete napsat i spisovou značku, na základě, které se mohu přímo na Vaše řízení podívat a dát Vám konkrétní odpověď. Samozřejmě, že rozhodnutí soudu je závazné i pro věřitele.
Z insolvenčního rejstříku budete vymazán 5 let od právní moci rozhodnutí o splnění oddlužení. O výmaz je třeba požádat příslušný krajský soud.