Exekuce platu, mzdy - kolik % může exekutor zabavit?

1 odpověď

na kolik procent z platu má nárok exekutor

Zdravím Vás, ono záleží, zda výše mzdy či platu vůbec dosahuje zabavitelné částky či nikoli, a dále je nutné vědět, zda povinný žije sám, nebo zda žije s manželkou a nezletilými dětmi ve společné domácnosti a dále je rovněž nutné i vědět, zda se jedná o exekuci přednostní či nepřednostní.
Pokud by však výše mzdy či platu převyšovala nezabavitelnou částku, tak exekutor by měl u nepřednostní exekuce nárok na 1/3 částky o kterou mzda povinného převyšuje nezabavitelnou částku, a to po odečtení vyživovacích povinností a u exekuce přednostní by měl nárok na 2/3 částky o kterou mzda povinného převyšuje nezabavitelnou částku, a to po odečtení vyživovacích povinností. Výši srážek ze mzdy či platu lze orientačně vypočítat na webu http://www.vyplata.cz nebo mi můžete uvést i výši čisté mzdy, a to, zda povinný žije sám, nebo má manželku či děti a já Vám sdělím výši srážek ze mzdy i to kolik by mělo být vyplaceno povinnému.