Bolestné a insolvence - dostane ho zaměstnanec nebo insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den,
očekávám od zaměstnavatele bolestné za pracovní úraz, ale jsem v insolvenci, tak se chci zeptat, zda bolestné dostanu nebo ho zaměstnavatel zašle insolvenčnímu správci?
Děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že bolestné bude nejspíš zasláno na účet insolvenčního správce. Je otázkou, zda bude bolestné použito jako mimořádný příjem na plnění oddlužení či jen částečně nebo vůbec. Toto již záleží i na tom, jakým způsobem je plněn splátkový kalendář a zda máte či nemáte dluhy po úpadku. Ohledně toho jak bude naloženo s bolestným je tedy nutné se dohodnout s insolvenčním správcem. Ono totiž i kdybyste v průběhu oddlužení cokoli zdědil, tak by se dědictví použilo na plnění splátkového kalendáře, a to jako mimořádný příjem.