Splacení exekuce na dům a podání návrh na insolvenci, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den,
jsem před podáním žádosti oddlužení. 11/2016 mi přišla exekuce na 1/3 domu, který vlastním. Spolu s rodinou jsme dluh zaplatili a domluvili jsme se na přepisu. Nebyl to však jediný dluh, to však ještě rodina nevěděla, protože sem se snažil situaci zvládnout.
Bohužel se mi to nepovedlo a v tuto chvíli se dává dohromady příprava k insolvenci.
Může nastat u insolvence problém s přepisem, který proběhl 11/2016.
Dekuji za odpoved

Zdravím Vás, ano platnost darovací smlouvy může napadnout insolvenční správce tzv. odpůrčí žalobou, ve které bud vyžadovat po obdarovaném vydání darovaného podílu na nemovitosti do majetkové podstaty dlužníka, tedy Vás. Uvádím, že by se jednalo o tzv. incidenční spor, který by řešil přímo Krajský soud, ke kterém byste podal návrh na povolení oddlužení.