Exekuce bagatelní pohledávky 6 Kč jízdné MHD

1 odpověď

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, jak se bránit podvodných exekucím? Chtěli jsme realizovat dohodu na odprodej kousku pozemku, a zjistili jsme, že je zde vyznačena exekuce za 6 Kč za jízdné pro dítě, ale v rodině nikoho malého nemáme. I tak jsme po nicotnost 6 korun a pokutu uhradili, ale exekuce je zde stále napsaná. Naopak chce exekutor (advokat Dr. Sokol) uhradit 15.000 Kč za exekuci, i když dluh nemáme, nic nevymáhal a pro nicotnost byl dluh uhrazený tak, aby mohla být realizován odprodej pozemku.

Zdravím Vás, mám za to, že jste neměli nic hradit a měli jste vyhledat právní pomoc advokáta. Tím, že jste pokutu uhradili jste dluh fakticky uznali, čímž jste uznali i oprávněnost exekuce. Dle mého názoru jste měli v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a do tohoto návrhu uvést a doložit veškeré skutečnosti, které zde uvádíte, tedy že nemáte dítě, což si může exekutor ověřit i výpisem z centrální evidence obyvatel, že pro pohledávku ve výši 6, - Kč s příslušenstvím nelze prodat nemovitost v hodnotě statisíců, což je známá věc, dle mého názoru lze exekuci prodejem nemovitosti nařídit pro celkovou vymáhanou částku ve výši minimálně 30.000,- Kč a že s ohledem na všechny výše uvedené skutečnosti by měla být exekuce zastavena. Jen Vám doporučuji alespoň nyní advokáta navštívit a vše s ním konzultovat a rovněž, aby Vám návrh na zastavení exekuce sepsal přímo advokát. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách www, advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.