Zahájení podnikání OSVČ v exekuci, v průběhu exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych poradit ohledně založení OSVČ, když mám exekuci. Jedná se o přednostní pohledávku, kterou nyní splácím jako zaměstnanec. Zaměstnání, ale budu opouštět a chci začít drobně podnikat, každý měsíc vystavím cca jednu fakturu za 25000Kč, jak se bude exekuce nadále řešit, když si faktury nechám proplácet hotově? Děkuji za odpověď

Zdravím Vád pokud začnete podnikat tak si budete na předností pohledávku srážek 3/5 z Vašich příjmů coby OSVČ a zbytek bude pro Vaši potřebu. Jen si nejsem zcela jista, zda jsou to příjmy po odečtu povinných odvodů či nikoli. Ale mám za to, že srážky se provádějí z příjmů po odečtu povinných odvodů, stejně jako v insolvenci.