Exekuční příkaz k prodeji bytu, domu na jinou osobu

3 odpovědi

Dobrý den,
V katastru nemovitostí jsem uvedena jako jediný vlastník pozemku, na který je však vydán exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, který byl vydán na mojí matku (původní vlastník).

Časová posloupnosti exekuce/zápisu do KN je následující:
- duben 2006 - vydán exekuční příkaz na moji matku (zde bohužel nemám informaci o tom, zda byl doručen nebo ne)
- květen 2006 - zápis do KN na mé jméno na základě darovací smlouvy
- červen 2006 - exekuční příkaz zpracován katastrálním úřadem a zapsán

Dokázali byste poradit, jak bych měla v tomto případě postupovat, abych byla plnohodnotným majitelem pozemku?

Mockrát děkuji!!!

Zdravím Vás, Vaše matka na Vás, v době kdy byla v exekuci převedla nemovitost, což činit neměla, a to i dle poučení exekutora.
Povinným je totiž v době, kdy jsou v exekuci zakázáno prodávat či jinak se zbavovat svého majetku. Proto mám za to, že by bylo nejlepší kontaktovat exekutora a pokud možno exekuci uhradit a současně jej po úhradě exekuce požádat o výmaz exekutorského zástavního práva z katastru nemovitostí.

Dobrý den, mockrát Vám děkuji za odpověď. Na exekutora se obrátím. Hezký den

Zdravím Vás, za málo. Kdybyste cokoli potřebovala, můžete se na nás obrátit.