Jak urychlit odblokování účtu po zaplacení exekuce, exekučně vymáhaného dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
byla na mou osobu vydána exekuce na částku která byla zaplacena již před podáním exekuce. Byl zablokován účet s celou částkou bez zůstatku možnosti minimálního čerpání částky.
Ihned jsem volala pro nápravu, ale ani po 14 dnech není účet odblokován.
Mám nárok na náhradu.
Děkuji

Zdravím Vás, k exekutorovi je dobré veškerá podání činit písemnou formou, pokud možno doporučeně s dodejkou, abyste měla důkazy o odeslání a doručení písemnosti. Vše je třeba rovněž i doložit důkazy. Proto Vám doporučím následující, podejte návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu. V tomto návrhu se domáhejte zastavení exekuce vedené proti Vaší osobě, a to z důvodu plné úhrady dlužné částky oprávněnému. Úhradu dluhu je však nutné exekutorovi rovněž i doložit příslušnou listinou, například radějí úředně ověřenou kopií výpisu z účtu, úředně ověřenou kopií poštovní poukázky, úředně ověřeno stvrzenkou z bankomatu. Mám za to, že po doručení těchto listin by exekuce měla být zastavena. K blokaci účtu uvádím, že můžete zajít na pobočku banky, u které máte veden blokovaný účet a v souladu s ust. § 304b odst. 1 občanského soudního řádu požádat o výplatu nezabavitelné částky, Na základě Vaší žádosti by Vám banka měla tuto částku ve výši dvojnásobku životního minima vyplatiti. Jen dodávám, že se jedná o částku ve výši 6.820,- Kč. Jen dodávám, že o výplatu nezabavitelné částky z účtu můžete žádat jen jedenkrát po celou dobu trvání exekuce, o této skutečností musíte být exekutorem v písemné formě poučena.