Srážky ze mzdy, mohou i tak zahájit mobiliarní exekuci?

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat zda-li, když mi sráži peníze ze mzdy, z rodičovského příspěvku, či mateřské a tím se uořuje dluh vůči věřitelům, tak zda mi mohou přijít zabavit i věci do bytu? Děkuji

Zdravím Vás, bohužel ano, neboť exekutor může provádět exekuci i vícero způsoby provedení exekuce současně (např, srážkami z příjmů, přikázáním pohledávky z účtu povinného - blokace účtu povinného, prodejem movitých věcí povinného, … ).