Prominutí penále, úroků u exekuce - jak, kde požádat o prominutí úroků z prodlení?

1 odpověď

Dobrý den
01/2013-01/2017 platím exekuci, samotný původní dluh je už zaplacen, platím už jen následné poplatky, ale jsou nekonečné.
Je možné požádat o odpuštění poplatků a tím ukončit exekuční řízení?
Případně jakým způsobem to řešit.
Za radu děkuji.

Zdravím Vás, v tomto případě napište žádost oprávněnému o odpuštění příslušenství, s tím, že jistina pohledávky je již uhrazena a zda by i vzhledem k Vaší situaci dlouhotrvající exekuce a nízké příjmy nebylo možné zbytek příslušenství uhradit. Sví tvrzení v žádosti však bude nutné rovněž doložit i listinami, např, potvrzením o příjmu. Tuto žádost zašlete v kopii rovněž na vědomí i soudnímu exekutorovi. Jen dodávám, že vše posuzuje věřitel a není nárok na odpuštění příslušenství pohledávky, ale vše záleží jen a jen na věřiteli a nikoli na exekutorovi.