Koupě auta dlužníkem v exekuci - hrozí exekuce vozidla exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den,
mám několik exekucí které ale platím, koupila jsem auto a bojím se ho na sebe napsat. Mohlo by se stát že by ho mohli chtít zabavit?
A lze se popřípadě proti tomu nějak bránit?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud máte exekuce a zakoupila jste automobil bude nutné skutečně počítat i s tím, že Vám bude automobil zabaven. Automobil by Vám měl být vrácen, pokud byste prokázala, že jej potřebujete k výkonu povolání nebo k uspokojování potřeb Vaší rodiny, např, imobilní člen rodiny, kterého vozíte pravidelně k lékaři, nebo bydliště na vesnici, ve které je velmi špatné spojení v důsledku velmi špatné dopravní obslužnosti, to vše byste však musela doložit. Poté by Vám neměl být tento automobil zabaven, protože by to zakazovalo ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.).