Prodej bytu v insolvenci - výše odměny insolvenčnímu správci za prodej nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den,
jaká bude odměna insolvenčnimu správci když proda muj byt se zastavou za častku 1300000 kč?
Mužete mi to alespoň přibližně vypočítat?
Děkuji moc.
Honza

Zdravím Vás, v případě prodeje zajištěné nemovitosti při oddlužení není rozhodující cena, za kterou bude nemovitost prodána, ale částka, která bude z prodeje předána zajištěnému věřiteli. Odměna insolvenčního správce totiž činí 9% z výtěžku zpeněžení nemovitosti určeného zajištěnému věřiteli, pokud se jedná o částku do 1.000.000, - Kč. Z částky nad 1.000.000, - Kč by odměna insolvenčního správce činila 90.000,- Kč + 4% z částky nad 1.000.000, - Kč,