Nevyplacení odměny v práci kvůli insolvenci, oddlužení, osobnímu bankrotu

1 odpověď

Partner je profesionální hasič a po rozvodu se dostal do exekuce. V současné době má zažádáno o insolvenci. Nadřízený mu sdělil, že nedostane žádné odměny právě z důvodu, že je v insolvenci. Má na toto nárok? Vím, že odměny jsou nenároková složka mzdy, ale toto odůvodnění mi přijde jako diskriminace kvůli majetkové situaci. Už dříve mu nedávali odměny, protože má exekuci. Lze se třeba bránit tím, že kolegové na stejné pozici odměny dostávají a on ne?
Děkuji.

Zdravím Vás,
bylo by nutné vidět i jeho výplatní pásku, neboť je možné, že odměny by mohl i dostat, ale tyto odměny mohou být sraženy na účet insolvenčního správce jako srážka ze mzdy. Pokud by však odměny skutečně nedostal jen proto, že je v insolvenci nebo v exekuci, mám za to, že by takto zaměstnavatel postupovat neměl a skutečně by se mohlo jednat i o diskriminaci, kterou by bylo nutné řešit s advokátem. Proto je nutné se v této věci obrátit na advokáta. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz