Exekuce na stavební spoření manželky dlužníka (povinného), exekuce na PPM a rodičovský příspěvek

1 odpověď

Dobrý den,
na mého manžela jsou vedeny exekuce a zajímá mě, jestli si jako jeho manželka můžu zřídit stavební spoření a dále zda se může stát, že by bylo postiřeno exekucí?
Týká se exekuce také případné mateřské (peněžitá podpora v mateřství PPM) a rodičovského příspěvku manželky povinného (tedy mě). Moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, nedoporučuji Vám, abyste si na své jméno zřizovala jakékoli spoření (stavební, důchodové, .), neboť by mohlo být postiženo exekucí, neboť je možný i exekuční postih manžela povinného. Bohužel exekuční postih manžela povinného se může týkat i jeho příjmů, tedy i mateřské a rodičovského příspěvku. Je mi líto, že pro Vás nemám příznivější zprávu.