Podepsání směnky dlužníkem v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Během insolvence se mi vytvořil dluh na nájemném. Podepsala jsem směnku. Může ji po mě pronajímatel vymáhat, když jsem to podepsala během trvání oddlužení? Oddlužení mi skončilo v září 2016, směnka je splatná 3/2017.

Zdravím Vás, mám za to, že ano, a to i s ohledem na splatnost směnku. Pokud jste dluh na nájemném zajištěném směnkou již uhradila, bylo by vhodné si tuto skutečnost nechat pronajímatelem písemně potvrdit a rovněž dohlédnout na to, aby směnka byla zničena či zneplatněna.