Dluh nepřihlášený do insolvence a exekuce po ukončení insolvence pro tento dluh (vzniklý před insolvenčním řízením)

1 odpověď

Dobrý den,
2010-2014 jsem byl v insolvenčním řízení které skončilo zaplacením všech přihlášených dluhů. Krajský soud vydal v 01/2014 vyrozumění kde mě zprostil všech zbývajících a nepřihlášených pohledávek. 11/2016 jsem dostal exekuci na mzdu i bankovní účet pro pohledávku z roku 2007 která nebyla do insolvenčního řízení přihlášena. Od ledna 2014 mě nikdo nekontaktoval ani emeilem, dopisem či telefonicky a bez jakéhokoliv upozornění mi dal exekuci na plat a účet. Mám zato že tato exekuce je protiprávní. Jak mohu postupovat děkuji za odpověd´

Zdravím Vás, pokud se jedná skutečně o pohledávku z roku 2007, a bylo rozhodnuto o splnění oddlužení a Vy jste byl skutečně osvobozen od placení pohledávek, tak mám za to, že můžete podat návrh na zastavení exekuce. Návrh na zastavení exekuce podejte dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a argumentujte tak, že máte, za to, že exekuci nelze vykonat, neboť se jedná o pohledávku z roku 2007, že jste byl od roku 2010 do roku 2014 v insolvenci, kdy Vám bylo schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře a jelikož jste splnil všechny zákonné podmínky oddlužení vydal soud usnesení o vzetí splnění oddlužení na vědomí a dále Vás osvobodil od placení všech pohledávek před úpadkem, které Vaši věřitelé mohli řádně do insolvence přihlásit, ale neučinil tak. Toto či tato rozhodnutí (o splnění oddlužení a o osvobození od placení pohledávek) je nutné přiložit k návrhu na zastavení exekuce. Z výše uvedených důvodů tedy máte za to, že v tomto případě je naplněn zákonný důvod pro zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu a exekuce by tedy měla být zastavena.