Zrušení soudního zástavní právo - úřednice napsala nesprávnou spisovou značku a katastr neprovedl odblokování zástavy na katastru nemovitostí

5 odpovědí

Dobrý den,
mám zaplacený dluh na soudní zástavní právo, na částku 2800 Kč, jenže uředníce v soudě se spletla a napsala tam jinou spisovou značku, stalo se už to 06/2005. Jak docílit zastavení a vymaz soudcovského zástávního práva na nemovitostech na katastrálním úřadě? Děkují

Zdravím Vás, budete se muset obrátit na soud, který soudní zástavní právo zřídil a současně doložit, že daný dluh je již zcela uhrazen a dále požádat soud o výmaz soudního zástavního práva z katastru nemovitostí.

Vše jsem tak udělala nevyhověl mi pro neodstranitelný nedostatek řízení! No nikdo mi to nechce ted´zrušit, nevím co mám už dělat, aby to zmizlo.

Zkuste se ještě obrátit na příslušný katastrální úřad co se s tím dá dělat. Jinak už vážně nevím.

Dobrý den, byla jsem na katastrálním úřadě, nešlo to neměla jsem potvrzení o zániku, bez toho to nejde, prý. Tak jsem se obratila na toho, který to vše nařídíl/to zastavní právo/byl hodný odepsal, ale chce at si necham vypracovat souhlasné prohlašení o zaniku zastavního práva---ale u koho??? Když on mi zastavil dům, jemu jsem vše zaplatila! Děkují

Zdravím Vás, patrně u zástavního věřiteli, nikdo jiný Vám potvrzení o zániku zástavního práva dle mého názoru nevystaví.