Možnost oddlužení u podnikatele - veškeré příjmy dám do dluhů a nevím vytloukám klín klínem

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz. Mám dluhy cca 500.000 Kč + dluhy na zdravotním a sociálním pojištění asi 80.000 Kč. Od 2010 jsem podnikatelka, mám příjem měsíční kolem 35.000 Kč. Měsíční splátky mi dělají přes 30.000 Kč, navíc platím benzín, amortizaci auta, jídlo, apod. a nezbývá mi na splátky, teď jsem už snad se všemi splátkami měsíc pozadu a když nemám na splátky, půjčuji si další peníze a už nevím, co dříve platit.
Je nějaká možnost oddlužení? Při mých příjmech bych mohla mít zaplaceno vše během 2 let, takhle se v tom už přes 2 roky koupu, zesplatňují se mi úvěry a vše mi roste přes hlavu.
Je mi 25 let a chtěla bych žít, ne, být neustále ve stresu.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že při Vašich příjmech je oddlužení skutečně reálné, jen by bylo dobré dohodnout se v případě dluhů z podnikání se souhlasem jednotlivých věřitelů (OSSZ a zdravotní pojišťovna) u dluhů z podnikání na souhlasu s Vaším oddlužením. Jediné co neuvádíte je to, zda žijete sama, či máte manžela a zda máte děti či nikoli, i toto je důležité.
Insolvenční návrh je nutné opatřit Vašim úředně ověřeným podpisem a je k němu třeba připojit přílohy, kterými jsou:
- seznam majetku,
- seznam závazků, s identifikací věřitelů a aktuální výši závazku,
- seznam dlužníků,
- seznam zaměstnanců,
- prohlášení o podnikání
- prohlášení o vyživovacích povinnostech,
- listiny, kterými doložíte vznik a výši závazků (smlouvy, platební výměry, exekuční příkazy, rozsudky, výzvy k úhradě)
Konečně je nutné všechny výše uvedené seznamy opatřit Vašim úředně ověřeným podpisem a dále je nutné prohlásit, že všechny údaje v těchto seznamech jsou úplné a pravdivé.