Exekuce životní pojistky - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Obdržel jsem exekuční příkaz. Mám již prováděné srážky ze svého důchodu a nemám žádný majetek po ukončeném konkursním řízení. Nyní chce exekutor postihnout moji manželku, která je rovněž v důchodu. Kromě srážek z důchodu, chce čerpat i z jejího důchodového připojištění.
Je možné postihnout i případné plnění z mé životní pojistky, kde je manželka uvedena jako oprávněná osoba? Má toto všechno exekutor právo?

Zdravím Vás, pokud exekučně vymáhaný dluh vznikl za trvání manželství, tak exekutor může exekučně postihnout i majetek Vaší manželky, a to jako manželky povinného, neboť dluh je součástí společného jmění manželů. Mám za to, že je možný i exekuční postih různých připojištění, penzijních či stavebních spoření a jiných obdobných produktů.