Exekuce na mateřské dovolené - kolik se může ztrhnout z přídavků na dítě a PPM (peněžité podpory v mateřství)?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz. 2014-2016 jsem na MD. Došlo mi vyrozumění od exekutora, že požadují aby mi byla strhávána dlužná částka, poslali to i na úřad práce ÚP který mi vyplácí pomoc v mateřství a přídavky na děti. Celkově pobírám necelých 9000 Kč, a strhávat mi chtějí částku 4.364 Kč. Mám Tři děti. Mohou mi ztrhávat?
Mockrát děkuji za odpověd

Zdravím Vás, z peněžité pomoci v mateřství lze provědět srážky, srážky však nelze provádět z přídavků na děti a jiných dávek státní sociální podpory. Pokud jsou Vaše informace pravdivé a Vašim jediným příjmem je mateřská a přídavky v celkové výši 9.000,- Kč a máte 3 děti, tak mám za to, že z tohoto příjmu by srážky být neměly vůbec prováděny, neboť Váš příjem nedosahuje ani výše nezabavitelné částky, která u Váš činí 10.812,- Kč. Mám tedy za to, že by skutečně neměly být prováděny žádné srážky a veškeré příjmy by Vám měly být vypláceny. Jiná situace by byla kdybyste si např. přivydělávala nebo pracovala, to by bylo nutné sečíst příjem z tohoto zaměstnaní a peněžitou pomoc v mateřství a z této celkové částky poté vypočítat nezabavitelnou částku ze mzdy. Orientační výpočet nezabavitelné částky si můžete provést na stránkách http://www.vyplata.cz.