Exekuce na plat, mzdu a snížení splátky exekuce zaměstnavatelem (dluh za výživné, alimenty)

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý manžel má danou exekuci na plat na výživné. Má mu být strhávaná částka 2000 Kč, která byla dodržována až do dnešního dne, kdy mi jeho zaměstnavatel poslal jen 1500 Kč.
Může si to dovolit nebo musí plnit soudem vyměřenou částku a můžu to nějak řešit?
Děkuji.

Zdravím Vás, to je klidně možné, mám za to, že srážky ze mzdy jsou prováděny řádně. Domnívám se tak ze dvou důvodů, tím prvním je, že výše srážek je závislá na výši mzdy, takže pokud měl Váš bývalý manžel nižší mzdu (např. v důsledku nemoci) mohla Vám být z tohoto důvodu zaslána i nižší částka. Druhým důvodem může být i to, že manželovi sice byla skutečně sražena částka 2.000,- Kč, ale exekutor si z této částky mohl ponechat onu částku 500, - Kč na úhradu nákladů exekuce, neboť i náklady exekuce musejí být v průběhu exekuce uhrazeny. Kdyby se tato situace opakovala, neváhejte a zeptejte se exekutora, který tuto pohledávku exekučně vymáhá.