Přeprodaný dluh od DPMP - hrozící exekuce (JUDr. Truxa, Fidentia s.r.o)

1 odpověď

Dobrý den,
mám obavu z další exekuce mého syna. Zjistil jsem že od dopravního podniku hlavního města Praha odkoupily nezaplacené pokuty:
1x JUDr. Truxa (pokuta z 28.08.2010),
5x Fidentia s. r. o. (pokuty za období od 21.01.2012 do 08.05.2013).
U DP má syn další nezaplacenou pokutu ze dne 10.08.2011. Na žádnou z uvedených pohledávek nebyla dosud podána u místně příslušného soudu žaloba.
Je reálná hrozba další exekuce na tyto nezaplacené částky?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že věřitel by byl v případě u takto starých pokut z 8.5.2013 a starších v případě soudního vymáhání neúspěšný, neboť mám za to, že tyto pohledávky jsou již promlčeny. Promlčecí doba je totiž 3 roky od splatnosti pohledávky. Ovšem neúspěšný by byl věřitel jen pokud by se dlužník tedy Váš syn v řízení před soudem bránil a vznesl by námitku promlčení, pokud by tak neučinil, je hrozba exekuce docela reálná. Jen se syna zeptejte, zda věřitelům nepodepisoval např, uznání dluhu. Uznání dluhu totiž prodlužuje promlčecí dobu, a poté by syn v řízení před soudem nebyl úspěšný a byl by skutečně exekuci mnohem blíže.